Skocz do zawartości

transport msn

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 -jabber-konnekt-

-jabber-konnekt-
  • Gość

Napisany 29 September 2007 - 07:11 PM

witam,
chcialbym skorzystac z jabbera dla msn, dlatego zarejestrowalem sie na jabber.belnet.be. uruchomilem msn za pomoca konnekta i na pierwszy rzut oka wszystko jest ok, ale okazuje sie, ze ja nie moge do nikomu pisac, jedynie jesli otrzymam wiadomosc moge odpisac, ale sam podjac rozmowy nie moge. gdy chce wyslac wiadomosc wyskakuje mi takie cos: "Błąd [tresc_wiadomosci...]" i nie wysyla...
juz sam nie wiem co robic, pozdrawiam

#2 madman

madman

Ooo! Trochę się rozpisał!

• Miłośnik żarówek
  • PipPipPip
  • 93 Postów:
  • Jabber ID:
    damian.karwot@jabster.pl

Napisany 30 September 2007 - 10:19 AM

Spróbuj msn.jabber.wit.edu.pl , używam z powodzeniem.

#3 JabLuszko

JabLuszko

Niepohamowany gaduła

• Admin
  • PipPipPipPipPipPip
  • 652 Postów:
  • Jabber ID:
    jabluszko@jabluszko.org (via xiaoka.com)

Napisany 30 September 2007 - 11:38 AM

A masz autoryzację od tych ludzi? Pewnie coś z autoryzacją leży - MSN nie pozwala na wysyłanie wiadomości do użytkowników 'offline', a dopóki autoryzacji nie dostaniesz takimi oni dla Ciebie są :)

PS Konnekt nie ma żadnej wtyczki do MSNu?

Pozdrawiam,
JabLuszko
Dodaj obrazekJabLuszko | Przejście z GG na XMPP/Jabbera, to jak przejście z IE na FireFox-a/Operę czy Chrome.
To naturalna kolej rzeczy dla osób ceniących sobie wygodę i bezpieczeństwo.

#4 -konnekt-jabber-

-konnekt-jabber-
  • Gość

Napisany 30 September 2007 - 12:31 PM

@JabLuszko
no masz racje, wczoraj sie zorientowalem, ze jest to zwiazane z ta autoryzacja... moge wysylac wiadomosci normalnie do ludzie ONline [; wiec chyba sprawa wyjasniona ;)

Konnekt nie ma żadnej wtyczki do MSNu?

z tego co wiem to niestety nie :)

moze powinienem otworzyc nowy temat, bo mam jeszcze jedno pytanie czy da sie za pomoca jabbera ustawic w icq lub msn status ukryty? bo ja mam z tym problemy, a poza tym wszystko jest OK...

pozdrawiam ;)

#5 JabLuszko

JabLuszko

Niepohamowany gaduła

• Admin
  • PipPipPipPipPipPip
  • 652 Postów:
  • Jabber ID:

Napisany 30 September 2007 - 08:28 PM

moze powinienem otworzyc nowy temat, bo mam jeszcze jedno pytanie czy da sie za pomoca jabbera ustawic w icq lub msn status ukryty? bo ja mam z tym problemy, a poza tym wszystko jest OK...

pozdrawiam :)

Niestety nie wiem nawet, czy transport MSNu przewiduje opcję "niewidoczny". Czy za pomocą jabbera? Za pomocą jabbera, nie bardzo ;) Za pomocą jakiegokolwiek klienta pewnie tak... ale Ty masz Konnekta, z którego tutaj prawie nikt nie korzysta. To pytanie radzę zadać na forum Konnekta ;)

Pozdrawiam,
JabLuszko
Dodaj obrazekJabLuszko | Przejście z GG na XMPP/Jabbera, to jak przejście z IE na FireFox-a/Operę czy Chrome.

#6 AdamPilorz

AdamPilorz

Niepohamowany gaduła

• Miłośnik żarówek
  • PipPipPipPipPipPip
  • 669 Postów:
  • Interests:Programowanie, Matma, Jeździectwo, Kolarstwo, Pływanie, Łucznictwo, StarWars, Śródziemie (Władca Poerścieni, Hobbit, Silmarilion itp.)
  • Jabber ID:
    adam@pilorz.net

Napisany 30 September 2007 - 10:16 PM

@JabLuszko: Zależy od podejścia. Transport GG (standardowy) pozwala na status niewidoczny niezależnie od statusu jabberowego (komenda iv do transportu). Pytanie może dotyczyć takiej właśnie metody. Jak wiadomo, w związku z nie istnieniem statusu niewidocznego w XMPP mogą wystąpić problemy z wykorzystaniem tego statusu jako ustawiacza statusu niewidzialnego w MSN. Jak również wiadomo w przypadku niezgodnych ze standardami serwerów i klientów obsługujących niewidzialność dla transportu stajemy się NIEDOSTĘPNI, więc transport nas wylogowuje. Z tego co pamiętam to metody omijające tę metodę polegały na wyłączeniu obsługi niewidzialności na serwerze, wówczas transport otrzymywał presence type="invisible", co mógł traktować jako polecenie ustawienia niewidzialności (na niektórych serwerach to w połączeniu z jabber-gg-transport działało).
Grunt to uziemienie...
Komunikatory całego świata łączcie się!! :>

#7 JabLuszko

JabLuszko

Niepohamowany gaduła

• Admin
  • PipPipPipPipPipPip
  • 652 Postów:
  • Jabber ID:

Napisany 30 September 2007 - 10:47 PM

@AdamPilorz
Problem jest taki, że w MSNie status niewidoczny istnieje. Pozwala on Tobie na podglądania osób... ale jeśli one będa chciały do Ciebie napisać, to im się nie uda. Uznany przez ich klientów jest jaki niedostępny. Sam także nie możesz nic do nikogo napisać. Ba, nazwa stanu jest bardzo odpowiednia "Appear Offline"

Transport MSN (przynajmniej ten, z którego ja korzystałem - jabberek.net) po przejściu w stan 'Niewidoczny' rozłącza się.

Pozdrawiam,
JabLuszko

#8 andy

andy

Gaduła

• Miłośnik żarówek
  • PipPipPipPipPip
  • 369 Postów:
  • Jabber ID:
    andrzej@czerniak.info.pl

Napisany 01 October 2007 - 06:16 PM

MSN nie pozwala na wysyłanie wiadomości do użytkowników 'offline

W najnowszej wersji protokołu wprowadzili wiadomości offline.

Ten post był edytowany przez @ndy dnia: 01 October 2007 - 06:16 PM

Dodaj obrazek

#9 AdamPilorz

AdamPilorz

Niepohamowany gaduła

• Miłośnik żarówek
  • PipPipPipPipPipPip
  • 669 Postów:
  • Interests:Programowanie, Matma, Jeździectwo, Kolarstwo, Pływanie, Łucznictwo, StarWars, Śródziemie (Władca Poerścieni, Hobbit, Silmarilion itp.)
  • Jabber ID:
    adam@pilorz.net

Napisany 01 October 2007 - 10:36 PM

Transport MSN (przynajmniej ten, z którego ja korzystałem - jabberek.net) po przejściu w stan 'Niewidoczny' rozłącza się.

Właśnie o tym pisałem :). W momencie, gdy ustawisz się na "niewidoczny" (zakładając, że Twój serwer obsługuje ten status, albo klient rozwiązuje to poprzez privacy-lists i niedostarczenie statusu do Twoich kontaktów), wówczas transport widzi Cię jako "niedostępny". Jeśli jesteś niedostępny, to Cię wylogowuje. Prosta sprawa.

W takiej sytuacji jedyną opcją pozostaje użycie transportu jako bota (tak, jak zachowuje się GG) i ustawienie w nim trybu niewidocznego poprzez komendę, tak, jak w GG komenda iv. Jednak działa to na zasadzie:
Jabber: chętny do rozmowy/dostępny/zaraz wracam/nieobecny/nie przeszkadzać
MSN: niewidoczny (appear offline czy jak mu tam, nigdy nie korzystałem z oryginalnego klienta MSN)
a nie na zasadzie:
Jabber: niewidoczny
MSN: niewidoczny
Grunt to uziemienie...
Komunikatory całego świata łączcie się!! :>

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników